Авторизация| Регистрация
Правила Эксперт

Доброго дня!

Чи має вчитель право (згідно законодавства та якої саме статті, бо на п. 4.2.7. Галзевої угоди директор не зважає) не передавати свої роки спеціалістам з 5-9кл.та не давати письмової згоди,і відповідно мати не 18 год/тиждень, а , н-д, 23год./тиждень згідно навчального плану.

 Річ у тім, що наш директор не дозволяє вч. поч.кл. мати більше 18год., і не звертає ніякої уваги на письмову відмову вчителів, а , навпаки, погрожує нікуди не звертатися, бо " ніхто не допоможе". Як бути вчителям?Куди звертатися? Чи дійсно у вчителя початкових класів має бути тільки 18год і ні години більше? 

 

Якщо ,згідно законодавству, обсяг навчальної педагогічної роботи граничними розмірами не обмежений,як відстояти свої права на викладання 23год./тиждень, а не 18год.?

 

Та якими іншими видами педагогічної діяльності нас мали б довантажувати, якщо вч. не може ,н-д, викладати анг.мову, бо нас ніколи не довантажють,

а ,навпаки, розвантажують до 18год./тиждень, без нашої письмової згоди.

 

Будь ласка,допоможіть вияснити дану ситуацію.

Зазадалегідь вдячна за увагу та пораду. 

 

Відповідь
25 червня 2018

Згідно з п.64 Інстуркції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 (із змінами і доповненнями), тривалість викладацької роботи вчителя для встановлення йому ставки заробітної плати складає 18 годин на тиждень.Якщо при вилученні у вчителя початкових класів годин фізкультури чи інших предметів відбулося зменшення тарифної ставки (менше 18 навчальних годин) без згоди педагогічного працівника, це є порушенням законодавства. 

Вихід з декрету

Категорія: Загальні|10 червня 2018
Відповідь
11 червня 2018

Особа, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, може у будь-який час перервати цю відпустку і стати до роботи. В разі видання наказу про вихід з відпустки з 14.08 та подальшого подання працівницею заяви про вихід з 19.06, попередній наказ має бути скасованим.

Відповідь
11 червня 2018
За  працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді  (незалежно  від тривалості перерви у роботі), зберігаються 
присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється
не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.
Відповідь
11 червня 2018

Законодавством не встановлено конкретного порядку ознайомлення з попередньою комплектацією. Головне, щоб при цьому у роботодавця були докази підтвердження ознайомлення (підпис педагогічних працівників, акт про відмову проставити підпис про ознайомлення). 

Відповідь
11 червня 2018

Відповідно до закону України «Про загальну середню освіту», Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 1993 року № 102, педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу та форми власності обсягом менше тарифної ставки встановлюється тільки за його згодою.

Відповідь
11 червня 2018

Відповідно до закону України «Про загальну середню освіту», Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15 квітня 1993 року № 102, педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу та форми власності обсягом менше тарифної ставки встановлюється тільки за його згодою.

Навчальне навантаження між учителями, викладачами та іншими педагогічними працівниками розподіляється директором установи за узгодженням із профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі (з дотриманням Кодексу законів про працю України).

праця

Категорія: Загальні|28 березня 2018
Відповідь
3 квітня 2018

Відповідно до ст. 307 Цивільного кодексу України фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.